Z jakich materiałów wytwarza się obuwie ?

26.09.2020

Zapewne większość z Was zna takie materiały jak skóra naturalna oraz skóra sztuczna ( syntetyczna ) zwana także czasami ekologiczną, eko-skórą lub skajem. Ale to nie jedyne materiały, jakich używa się do produkcji dzisiejszego obuwia.

Tworzywa sztuczne:

  1. Guma - rodzaj elastycznego tworzywa, który został poddany procesowi wulkanizacji. Charakterystczne dla gumy jest to, że potrafi wrócić do pierwotnego kszatałtu po ściśnięciu czy rozciągnięciu. W przemyśle obuwniczym często używana do wytwarzania podeszw ze względu na to, iż nie przepuszcza wody i dobrze amortyzuje .
  2. Poliuretan ( PU ) - pochodna kwasu węglowego, polimer, w którego łańcuch wytępuje grupa uretanowa. Dzięki niej materiał ten łatwo poddaje się formowaniu i można z niego tworzyć zarówno podeszwy, cholewki jak i różnego rodzaju ozdoby.

Materiał tekstylny - materiał wytworzony z przędzy naturalnej lub sztucznej. Przędza naturalna może być pochodzenia roślinnego ( jak bawełna, juta czy konopie ) lub zwierzęcego ( jak wełna czy jedwab ). Często używany do wyrobu obuwia sportowego ze względu na przewiewność, a zarazem trwałość.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl